Úvod

Nutriční poradna na klinice neurologie VFN Praha

  • péče nejen o neurologické pacienty
  • poradenské a konzultační služby ve všech oblastech výživy
  • hodnocení jídelníčků, výpočet nutričních hodnot
  • návrh nutričních opatření pro řešení zdravotních problémů, podvýživy, obezity
  • spolupráce s lékaři, fyzioterapeuty, trenéry

veškerá péče je založena především na výživě - stravě, nikoli na výživových doplňcích a dalších preparátech, které nemohou nahradit vyvážený jídelníček

AKTUALITY


24.2. 2019: Nutriční poradna 26.2. 2019 je zrušena z důvodu nemoci. Děkuji za pochopení. 

17.1. 2019: Již více než rok nutriční terapeutkou na klinice neurologie ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Nutriční ambulance v provozu i zde každé úterý odpoledne, pro konzultace a poradenství nutno mít žádanku "K" od lékaře. Péči hradí pojišťovna. 

14.9. 2017: Konec mateřské a mnoho volných hodin ke konzultacím v poradně Sportovní výživy v Institutu sportovního lékařství. 

7.4. 2016:
Spolupracuji na tvorbě blogu o pečivu Dokrupava.cz. Články o výživě si můžete přečíst v sekci Rada nutriční specialistky.

6.12. 2012: Velmi zajímavý článek o mýtech ve výživě, tak jak je vnímá lékař.

29.11. 2012: Obdržela jsem pár dárkových certifikátů pro své klienty. Jde o jídlo v krabičkách, které je opravdu velmi kvalitní, jeho nutriční hodnoty velmi dobře a odborně zpracované. Zájemci, volejte, pište.


16.11. 2012: Spolupracuji s HC Lev. Sportovní výživa při hokeji má samozřejmě svá specifika, proto je to práce velmi zajímavá. U hokeje jde především o velmi dynamický pohyb, neustále se opakující prudké rozjezdy a akce. Tato činnost spotřebovává velké množství energie. Při hře i tréninku velmi kolísá tepová frekvence a s ní i možnost obnovování stavu energetických rezerv. Nejen tyto skutečnosti je třeba brát v potaz. Hráči se stravují v kabinách, v hotelích, v letadle, na letišti... a všude tam musí výživa odpovídat jejich nárokům.

7.9. 2012: Poradna se stěhuje z Národní třídy do Institutu sportovního lékařství na Letné. Doufám, že přemístění Vám přinese užitek - můžete na místě využít mnoho dalších služeb souvisejících se zlepšováním zdravotního stavu a zvyšování tělesné zdatnosti.

30.5. 2012:
 Podívejte se do sekce Partneři, s kým spolupracuji v poradně. Jde o nejlepší odborníky v daných oblastech, kteří vám spolehlivě pomohou vyřešit další okolnosti týkající se vašeho zdraví a kondice.


30.5. 2012:
 Dnešním dnem počínaje na sobě testuji jeden velmi úspěšný dietní postup - 
Sacharidové vlny. Hodlám zaznamenávat zejména pocity (míra stresu způsobená dietou) a sortiment povolených potravin. Jedná se o velmi sofistikovaný systém, který vyžaduje zapisování konzumovaného jídla do nutričních tabulek a dodržení přesného, předem stanoveného plánu. Jde o velice účinnou, spolehlivou a relativně bezpečnou redukční dietu. Není však vhodná zdaleka pro každého, převážně ji ordinuji klientům, kteří potřebují redukovat do 7% své aktuální hmotnosti. Zároveň už musí být zažitá správná životospráva a stravovací návyky, protože tento systém je nárazový a nenahrazuje vyvážený jídelníček. Jeho podstata je v extrémním kolísání příjmu sacharidů a zcela určitě ji znají například kulturisté. U této metody je velice důležité dodržet postup stanovený nutričním terapeutem a samovolně plán neměnit. Při příliš dlouhém trvání by dieta ztrácela efekt a pravděpodobně by zanechala následky v podobně snížených obrátek metabolismu. Pokud je však dodržována podle plánu po stanovenou dobu (trvá max. 2 - 3 týdny), její výsledky jsou jen pozitivní.


16.5. 2012:
 Activia má nové jogurty s müsli, které jsou skvělým tipem na snídaně. Podívejte se sem, jak by mohla pestrá snídaně například vypadat.
13.4. 2012: Triatlonový pobyt na Mallorce byl velmi zdařilý. Všem sportovcům bylo provedeno vyšetření tělesného složení, každý den probíhaly konzultace, prezentovány byly i 3 přednášky na téma výživy při sportu. Někteří účastníci pokračují v poradenství i "doma".
Pokud jste sportovci, ať rekreační, výkonnostní nebo profesionální a myslíte si, že váš jídelníček má rezervy, napište na info@nutrisek.cz a uvidíme, co se dá všechno vylepšit. Vždy lze něco změnit k lepšímu!12.3. 2012: ZDE Najdete informace o kurzech vaření v Atelieru Culinari. Na kurzu 3. dubna 2012 Vařte zlehka a 13. dubna 2012 Vaříme pro nejmenší se nejen naučíte a vyzkoušíte si uvařit všechny pokrmy, ale bude probráno to nejdůležitější z odborné teorie, dostanete prostor na dotazy a individuální poradenství k tématu.

8.3. 2012: Příprava na triatlonový tréninkový pobyt na Mallorce je v plném proudu. Více na  http://www.skola-sportu.cz/mallorca/ 21.2. 2012: 
Máte dotaz na jídelníček? Na konkrétní potravinu nebo vám není jasné něco jiného ve výživě? Ptejte se na http://www.activia.cz/cz/nasi-odbornici
.15.2. 2012: 
Poradna na Národní třídě bude již brzy v provozu, připravena na nové hosty.
11.2. 2012:
Webové stránky fungují od 11. února 2012. Budu se těšit na nové návštěvníky.